29.01.2023
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Chočské vrchy

Lokácia:
Žilinský kraj, okres Ružomberok 
GPS:
N 19.35094070435    E 49.08915710449
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Lisková
Najbližšia vlaková stanica
Ružomberok
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

Chočské vrchy sa nachádzajú na severe Slovenska, na rozhraní okresov Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Dolný Kubín. Je to pomerne nízke pohorie dlhé 24 kilometrov, zato pozoruhodne bohaté na minerálne a termálne pramene, geologické zlomy, s miestami takmer nenarušenými civilizáciou.
 

Pohorie je značne lesnaté, so zachovalými pravekými borinami a lesmi s pralesným charakterom. Nachádza sa tu až 40 rôznych druhov orchideí. V Chočských vrchov sa zachovali pozostatky pravekého jaskynného človeka, ale aj ruiny stredovekých hradov.

Dominantou Chočských vrchov je končiar Veľký Choč. Vrchy ponúkajú množstvo turisticky značených chodníkov, čo je lákavé pre turistov, ktorý sa rozhodnú spoznávať krásy tohto atraktívneho kúta Slovenska.

V obci Lúčky môžu turisti obdivovať prírodnú pamiatku Lúčanské travertíny a kaskádovitý vodopád. V blízkosti Bešeňovej zas prírodnú pamiatku Bešeňovské travertíny. Obec Lisková ponúka prírodnú pamiatku- útvar Skalná päsť a v prírodnej rezervácii Mohylky sa nachádza jaskyňa, ktorá je verejnosti neprístupná.

Otváracie hodiny:
Verejnosti voľne prístupné

 

Najbližšie podujatia a destinácie

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube