21.07.2024
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Ekopark Čierna voda

Lokácia:
Trnavský kraj, okres Galanta, Čierna Voda 
GPS:
N 17.58853149414    E 48.19069671631
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Veľké Úľany
Najbližšia vlaková stanica
Sládkovičovo
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

Ekopark Čierna voda predstavuje zónu relaxácie, no trochu netradičným spôsobom. V príjemnom prostredí sa tu totiž nachádza gazdovstvo, kde turista nájde nie len domáce zvieratá, ale tiež tie exotickejšie. Za všetko spomenieme muflóny, ohrady so srnami, jjeleňmi, emu, husi kačky i pávy, pštrosy. Pozornosť detí prilákajú najmä krotké divé svine, ktoré sa celý deň vaľkajú v blate a vychovali tu už i mláďatá. Farbami hrajú všetky exotické vtáky vo voliére pri vstupe a jeleň Ďuri si voľne vykračuje, kade sa mmu zachce.
 
V areáli je dokonca možnosť športového rybárčenia a pomedzi chránené ružové vodné lekná sa môžete i spustiť na člnku. Popri plavbe možno obdivovať i viacerré druhy flóry, ktoré patria k takémuto prostrediu, ako sú dlhoveké hlavové vŕby. Okrem toho je tu však aj arborétum s rozličnými stromami z celého sveta. 
 
V ekoparku si prídu na svoje rodiny s deťmi, ale rovnako všetky vekové kategórie, ktoré sa rozhodli spraviť si zaujímavý výlet. Dá sa tu i grilovať a stanovať, či využívať športové a decké ihriská. V prípade záujmu je tu možnosť firemných posedení a teambuildingových výletov.

 

 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube