02.03.2024
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Slnečné jazerá - Senec

Lokácia:
Bratislavský kraj, okres Senec, Senec 
GPS:
N 17.42009925842    E 48.21987915039
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Senec
Najbližšia vlaková stanica
Senec
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

Slnečné jazerá, s rozlohou vodnej plochy vyše 100 ha, poskytujú prakticky všetku zábavu spojenú s vodou. Na vodnej ploche Slnečných jazier sa turisti môžu člnkovať a plaviť na vodných bicykloch, či spúšťať sa na tobogane. S vodou je spojený aj Zorbing alebo nafukovacie preliezky priamo v jazere.
 

Rybárov zasa poteší možnosť rybolovu. Dĺžka jazier je viac ako dva kilometre a priemerná šírka okolo 400 metrov.

Okolo pláží si môžete zahrať plážový volejbal, tenis, futbal, prípadne vodný futbal. V rámci hotelových komplexov čakajú bazény, vírivky, sauny, posilňovne, bowling, squash, biliard, minigolf a iné.

Okolo Slnečných jazier vedie cyklotrasa, ktorú využívajú aj korčuliari IN-LINEisti.

Spestrením pobytu, ale i lákadlom pre mnohých návštevníkov jazier, sú i hudobno - zábavné podujatia, organizované v areáli jazier.

Na ubytovanie slúžia už spomínané hotely, chaty, chatky či bungalovy, ale samozrejmosťou je aj stanový a karavanový kemp.

Senec a Slnečné jazerá navštívi za rok viac ako milión návštevníkov a keďže dobré sa chváli samo, je jasné ako Senec k tomuto číslu prišiel.

Začiatok letnej turistickej sezóny otvára v Senci kultúrne podujatie Senecké leto, na ktorom sa v roku 2009 zúčastnilo takmer 20-tisíc ľudí z celého Slovenska.

Jazerá sa nachádzajú v juhovýchodnej časti mesta Senec. Mesto leží na hlavnom jazdnom ťahu Bratislava - Trnava, približne 25 km od Bratislavy. Prístupové cesty: E571, 61 alebo diaľnica D1.

Pri jazere sa nachádza dostatok parkovacích miest (platených). V okolí areálu sú aj ďalšie a niektoré tiež zadarmo.

 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube