21.07.2024
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Národný žrebčín Topoľčianky

Lokácia:
Nitriansky kraj, okres Zlaté Moravce, Topoľčianky 
GPS:
N 18.41320037842    E 48.41949844360
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Topoľčianky
Najbližšia vlaková stanica
Partizánske
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom
Náročnosť
Výlet je vhodný aj pre malé deti

Popis:

V žrebčíne sa chovajú a šľachtia národné kone. Je poverený vedením plemennej knihy lipicana a aj ďalších dvoch plemien Hucul a Arab. Kone sú tu centrálne evidované a len na tomto mieste si môžete dať zistiť pôvod vášho plemena, pričom vám vydajú osvedčenie.
Žrebčín Topoľčianky rozvinul spoluprácu aj so zahraničím, zapája sa do rôznych európskych a svetových organizácií, chovateľských a šľachtiteľských centier a zväzov.
Žrebčín sa špecializuje na chov koní na jednotlivých výrobných objektoch a preto vás po príchode na miesto príjemne prekvapí architektúra domčekov, ich urbanistické riešenie a najmä to, ako splývajú s prírodou.
Jazdci a kone žrebčína reprezentujú Slovensko na medzinárodných súťažiach už viac ako 80 rokov, za čo si priniesli trofeje, ktoré vystavili v priestoroch žrebčína.
Súčasťou žrebčína je aj hipologické múzeum, ktoré vystavuje zaujímavé exponáty. Vybudovali ho v 80-tych rokoch minulého storočia a nájdete tu aj popisky jednotlivých plemien koní, konské sedlá, chomúty či postoje.
Turistická sezóna v národnom žrebčíne je od mája do októbra. Prehliadky začínajú každú celú hodinu od utorka do piatka od 9:00 do 14:00 a počas víkendov od 14:00 do 16:00. Môžete sa objednať aj na iný čas, no treba to ohlásiť vopred.
 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube