21.07.2024
Neprihlásený
Chcem dať TIP na výlet

Kúpele Rajecké Teplice

Lokácia:
Žilinský kraj, okres Žilina, Rajecké Teplice 
GPS:
N 18.68110084534    E 49.12939834595
Najbližšia autobusová stanica / nástupište
Rajecké teplice, aut. stanica
Najbližšia vlaková stanica
Rajecké Teplice
Náročnosť
Výlet je zvládnuteľný aj s detským kočíkom

Popis:

V minulosti poskytovali kúpele zamestnanie obyvateľom okolitých osád. Postupom času sa zmenili na moderné stredisko cestovného ruchu.
 

Pramene Rajeckých Teplíc liečia najmä choroby pohybového aparátu, nervové poruchy, netuberkulózne choroby dýchacích ciest a choroby nervového ústrojenstva. Prispieva k tomu aj panoráma hrebeňov Malej Fatry z východnej strany, na západnej strane sa týčia priamo nad areálom dolomitové vápence Strážovských vrchov. Švajčiarska klasifikácia radí oblasť do upokojujúcej klímy s dostatkom slnečného svitu bez horúčav, so sviežim povetrím bez silných vetrov a s mimoriadne čistým ovzduším s minimom exhalátov a prachu. Liečba je ešte viac účinná pri možnosti vyhriať sa v termálnej vode s teplotou 38°C.

Kúpele uspokoja aj náročnejších klientov a pacientov vďaka najmodernejším diagnostickým a terapeutickými prístrojom, ktoré obsluhuje kvalifikovaný tím odborníkov.

Dominantou miesta pre relax a liečbu je kúpeľný dom Aphrodite, postavený v antickom štýle. Zverte sa v ňom do rúk školeného personálu, ktorý vám ponúkne vodoliečbu, oxygenoterapiu, klasické masáže, škótske streky, manikúru, pedikúru, uhličitý kúpeľ a v neposlednom rade aj kozmetiku a kaderníctvo.

V Rajeckých Tepliciach nájdete pestrú ponuku relaxu a wellnes služieb. Nevýhodou môže byť pomerne vysoká cena služieb. Kúpele sú otvorené celoročne, deti do 3 rokov majú zakázaný vstup do priestorov vodného a saunového sveta.

 

Diskusia

 
Batoh RSS Facebook Twitter Youtube